Archive for Červen 2013

Dětský den 2013

23 června, 2013

V sobotu 22.6.2013 prodběhlo v místním sportovním areálu ve Stašově každoroční sportovní odpoledne pro děti. I když to zprvu dopoledne nevypadalo, azurové odpoledne splnilo očekávání.

Po třinácté hodině odplední zahájil starosta obce sportovní klání dětí. Sportovní disciplíny připravili bratři Tomáš a Martin Otavovi spolu s pomocí pana Josefa Vopařila a velitele jednotky JSDH Martina Libischera. Občerstvení zajišťoval Leoš Vendolský a Josef Penias – tandem starosta a místostarosta obce. Spolu s malými ukázkami práce dobrovolných hasičů a pozdějšími disciplínami i pro dospělé skončilo sportovní odpoledne až po šesté hodině večerní.

Děkujeme všem za pomoc s přípravou. Fotografie naleznete v obecní fotogalerii.

Povodně červen 2013 – pomoc dobrovolných hasičů ze Stašova v Zálezlicích a Kozárovicích

23 června, 2013

O víkendu 7.-9.6. 2013, bezprostředně po letošních povodních vyrazil zástupce JSDH ve Stašově – velitel jednotky pan Martin Libischer spolu se svými kolegy Tomášem Váňou a Stanislavem Kubišem do zatopených Zálezlic  a Kozárovic s nezištnou pomocí obětem povodní při odklízení jejich následků. Tak jako mnoho jiných obcí aspoň touto formou obec Stašov pomohla. V historii obce se tak pravděpodovbně stalo poprvé.

Jejich jedinou odměnou se stal děkovný dopis starosty Zálezlic pana Jiřího Čížka, poděkování místních občanů a dobrý pocit z vykonané práce.  Náklady na jejich cestu a stravu byly hrazeny ze soukromých zdrojů starosty obce a nezatížily rozpočet obce.

Návštěva žáků 2.třídy základní školy v Pomezí – článek do obecního zpravodaje v Pomezí

18 června, 2013

V sobotu 8.6.2013 navštívili Stašov žáci 2.třídy základní školy v Pomezí s paní učitelkou Marií Duchečkovou v rámci poznávání vesnic žáků školy. O tomto výletu napsali žáci do obecního zpravodaje následující článek:

 

Stašov je nám blíž

Adámek Fáber, Pavlínka Andrlová a Mareček Bukáček jsou tři žáci 2. třídy, kteří dojíždějí ze Stašova. Kde bydlí tito naši spolužáci jsme do soboty 8. června 2013 nevěděli. Záměr naší paní učitelky byl sobotní den strávit právě tam. Akce byla i s rodiči.

Natěšení jsme se nemohli rána dočkat. Sluníčko krásně svítilo. Celý Stašov byl na naši návštěvu připraven – paní Kalinová v lomě, pan starosta Vendolský a statek s koňmi manželů Němcových.

To byla paráda. Nikde a nikdo se nenudil, na statku u paní Němcové jsme se cítili jako doma. Jízda na koních, předvedení domácích zvířat, soutěže i na koloběžkách, pískové hrady, trampolína, dobrá mňamka; to všechno bylo super a k tomu tolik potřebné nebe. Domů se nám ze Stašova vůbec nechtělo ani po třetí hodině odpoledne. I Stašováci s rodiči si to užívali.

Rozcházeli jsme se s moc pěknými dojmy a vědomím,že jsme zase Stašovu blíž.

Pomůže nám to příští rok, až se budeme učit o Pomezí a sousedních vesnicích.

Děkujeme paní Kalinové za prohlídku lomu, panu Vendolskému za to, že se o nás postaral a manželům Němcovým za milé přijetí.

Doporučujeme všem zájemcům se podívat do Stašova.

 

Zapsali žáci 2.třídy ZŠ Pomezí

Sportovní odpoledne pro děti i dospělé 22.6.2013

18 června, 2013

Obecní úřad Stašov pořádá dne 22.6.2013 sportovní odpoledne pro děti i dospělé – leták: Obecní úřad Stašov pořádá 22.6.2013

Pořádají:   Obecní úřad Stašov, Hokejový a fotbalový klub Stašov, JSDH

 Kde:           Sportovní areál Stašov

 Kdy:           22.6.2013  od 13:00    sportovní odpoledne pro děti pořádané k mezinárodnímu dni dětí

S sebou:     sportovní oblečení a dobrou náladu  

Občerstvení zajištěno!