Archive for Červenec 2014

Pokračování prací na přestavbě hasičské zbrojnice – výstavba sociálních zařízení II.etapa

31 července, 2014

Měsíc červenec byl ve znamení zejména zednických prací při výstavbě nových sociálních zařízení v objektu bývalé hasičské zbrojnice. V místě skladu vyrostly nové stěny příček a rozvody vody a odpadů pro nové toalety. Největší zásluhu na tom má pan místostarosta Josef Penias, kterému pomáhali jeho synové Marián a Josef mladší. To vše bez nároku na odměnu a ve svém volném čase. Instalatérské práce provedl pan Uher.

Nyní je hrubá stavba hotová a pracuje se na obkládání zdí a podlah, opravě stropů a montáži sanitárního zařízení. Práce nyní převzala firma KUPOS, a měly by být dle odhadu hotovy do poloviny měsíce srpna.

V souvislosti s budováním nových sociálních zařízení se přišlo na další závady objektu, do kterého se léta neinvestovalo. V blízké době se bude muset opravit střecha, do které zatékalo, a jsou uhnilé některé trámy. Na opravy této budovy podal starosta pan Vendolský žádost o dotaci na Pardubický kraj. Obec může na opravy svého majetku ročně získat až 100 tis.Kč, pokud z vlastního rozpočtu proinvestuje stejnou částku.

 

 

 

Opravy místních komunikací ve Stašově

31 července, 2014

I letos dochází k opravám místních komunikací, které hradí obec ze svého rozpočtu, dosud se náklady na opravy vyšplhaly na 195 tisíc korun.

V první polovině měsíce června došlo k opravě místní komunikace vedoucí od bývalého hostince u rybníka „Velký stašovský“ směrem k nově postavené nemovitosti čp.245. Silnice byla částečně poničena během výstavby nemovitosti čp.245 a její majitelé manželé Audyovi přispěli na její opravu částkou 30 tis. Kč.

 

Na konci měsíce července proběhla v pořadí druhá oprava místní komunikace od silnice k nemovitosti č.p.94 v blízkosti rybníka „Velký stašovský“. Zde byla pouze vyježděná cesta bez pevného povrchu.

 

Obě opravy prováděla firma Správa a údržba silnic pardubického kraje. Jak jste již určitě zaznamenali, Správa a údržba silnic letos v okolí Stašova čistí a prohlubuje odtoková koryta vedle silnic, patrné jsou i její zásahy uvnitř obce – vyfrézované některé pařezy stromů v bezprostředním sousedství hlavní silnice i nová výsprava děr v silnici.

 

Přijel cirkus – Cirkus Paldus 18.7.2014

21 července, 2014

V pátek 18. Července zavítal do naší obce snad poprvé v historii cirkus. Své šapitó rozložil na louce před obecním úřadem. V pátek ráno se na louce objevila první auta, odpoledne již stál připravený stan a v sobotu ráno nebylo po cirkusu už zase ani památky.

Své jediné představení uskutečnil cirkus Paldus večer od 6 hodin s délkou trvání před jednu hodinu. Cirkus byl zaplněn skoro do posledního místa, snad jen 6 míst bylo volných.

K vidění byli cvičení psi, opičky, kozy, oslík, lama, koníci, ale samozřejmě i klaun, artisté, žongléři a akrobaté.

Podle reakcí návštěvníků z řad dětí i dospělých se představení líbilo.

Uvidíme, zda cirkus zavítá do Stašova i příští rok s novým programem.

 

1. ročník závodu Stašovský okoun 12.7.2014

14 července, 2014

V sobotu 12.7.2014  v pět hodin ráno se rozezněl zvon a začal 1.ročník závodu Stašovský okoun. V deset hodin přestávka a od jedenácti hodin další kolo s ukončením ve 14 hodin. Nádherné počasí závodu přálo, zapsaných bylo celkem 84 účastníků závodu, kteří soutěžili dalších pět hodin ve dvou disciplínách. 1. ulovit co nejvíce okounů a candátů, 2. ulovit co nejvíce kaprů, línů a amurů. celkový úlovek činil přes 500 kusů ulovených ryb. Od desíti hodin přispívala k dobré náladě i živá hudba z Moravské Třebové.

 

 

 

 

 

 

 

 

Konečné výsledky:

Kategorie dravci: 1.Vlastík Melezínek, 2.Miroslav Hegr, 3.Pavel Slavíček, 4.Petr Fejt, 5.Lukáš Chemišinec …

Kategorie Kapr: 1.Jan Zavřel, 2.Tomáš Kolečkář, 3.Jaroslav Šimon, a Petr Kalas, 5. Mirek Hlásenský a Kamil Ondráček

fotogalerie na:  http://evelinakrivkova.rajce.idnes.cz/12._cervenec_-_1._rocnik_zavodu_Stasovsky_okoun_2014/

5.7. Zahájení letních prázdnin „Na hasičárně“

7 července, 2014

V sobotu 5.7. 2014 se u nově otevřeného obchodu „Na hasičárně“ konala akce s názvem „Zahájení letních prázdnin“. Od třetí hodiny odpoledne předvedli profesionální hasiči dvě ukázky ze své práce. Nejprve ukázku vyproštění zraněného z dopravního prostředku za pomoci hydraulických nůžek, kdy figuranta v podobě zraněného předvedl místní dobrovolný hasič pan Přidalík Milan,  a později odpoledne pak hašení dopravního prostředku. Mezitím si již ladili své nástroje v podobě kláves a hlasu Duo Kvíčala s místním chalupářem a zpěvákem v jedné osobě panem Jirkou Vágnerem, kteří pro tento večer zajišťovali živou hudbu.

Po odjezdu hasičů pokračovalo pozdní odpoledne sportovními hrami pro děti a pak posezením s hudbou a zpěvem.

Počasí akci zrovna nepřálo v podvečer skoro hodinu pršelo, ale i přesto zábava pokračovala ještě o půlnoci.

 

Foto archiv autora  a p.Němec