Archive for Červen 2016

Dětský den 28.5.2016

5 června, 2016

V letošním roce jsme pojali oslavu dětského dne netradičně.

Sraz v deset dopoledne na hrázi rybníka Velký stašovský“ odstartoval hru pro rodiče s dětmi. Vybaveni svačinkou a s mapkou v ruce museli absolvovat trasu dlouhou cca 4 kilometry, v jejímž průběhu měli hledat 9 písmenek do tajenky a získat celkem pět razítek za plnění různých úkolů sportovních, přírodovědných nebo v obratnosti. Na děti čekali v lese i koně s možností se na nich projet a pohádkové bytosti v podobě vodníka a čarodějnice z perníkové chaloupky.20160528_105107

Zakončení hry pak proběhlo ve sportovním areálu, kde byl pro děti připraven oběd a dva skákací hrady.IMG_20160528_115224

I počasí nám letos přálo, přes nepříznivou předpověď svítilo celý den slunce, teprve až v podvečerních hodinách se nad Stašovem přehnala bouřka.

Všem, kteří se na přípravě a samotné organizaci dětského dne podíleli velmi děkujeme. FC Stašov v podání rodiny Peniasových, IHC Stašov s Tomášem Otavou, jeho paní a přáteli, paní Houdkové a Krušinové za perníkové hodování a panu Kovaříkovi za dopravu, paní Pletichové za projížďky na koních, Miladě Mauerové za nádhernou čarodějnici a Romanu Jaškovi za vodníka, Marice Bukáčkové a Anně Fidranské za pomoc s organizací a manželům Balcarovým a jejich pomocníkům za přípravu občerstvení. Firmě M-silnice a.s zastoupené panem Františkem Kalinou za připravené dárkové balíčky pro děti. Dík patří také starostovi a místostarostovi za přípravu trasy hry.

 

20160528_115813IMG_20160528_110548

Potěší pak, pokud dostanete emailem i například takovéto poděkování:

„Dobrý den, chceme touto cestou poděkovat organizátorům a všem, kdo se podílel na uspořádání dětského dne ve Stašově. Byl to super akční dětský den.

Bezva nápad vytáhnout děti a hlavně rodiče do přírody, dát dětem možnost ukázat nejen sportovní a kutilské dovednosti, ale i znalosti přírodovědné a dokonce jízda na koni (pro nás třeba poprvé) a k tomu ještě potkat krásné pohádkové postavy, co více si přát. J 

Vím, že to stálo mnoho sil a úsilí, ale věřím, že se vyplatilo  a doufáme, že další takové povedené akce budou pokračovat.

Ještě jednou díky. Alena a Míša Filipovi“

Cvičení pro ženy červen 2016 Body & Mind

1 června, 2016

Body & Mind lekce („tělo a mysl“)

Jedná se o kompenzační lekce inspirované jógovými pozicemi a pilates cvičením, jsou určeny pro začátečníky i pokročilé, pro ženy po porodu, pro všechny věkové kategorie.

 Účinky cvičení

  • Posílení oslabených svalů
  • Zpevnění svalů středu těla
  • Protahovací a uvolňovací cvičení
  • Mobilizace zatuhlých kloubů a páteře
  • Zlepšení koordinace, flexibility a rovnováhy
  • Odbourává stres a napětí

Hlavním úkolem je naučit tělo pracovat s minimálním úsilím a maximální účinností.

Pokud preferujete tento způsob aktivní péče o své tělo, určitě přijďte na vlastní kůži cvičení vyzkoušet.

Kdy: každý čtvrtek ve cvičebně OÚ od 18.30 hod nebo dle domluvy

Sebou: deku, ručník, pití a dobrou náladu

Cena: 60,- Kč

Povede: Mgr. Dana Matejsková, profesionální instruktorka skupinových forem cvičení, Fitness group instructor a instruktorka Body and Mind.