Archive for Srpen 2023

Uzavírka místní komunikace 29.8.2023

28 srpna, 2023

Zítra v úterý 29.8.2023 bude od 7:00 do 14:00 uzavřena místní komunikace od „JZD“ směrem k vodárně z důvodu opravy.

Stašovské bodlo 2023

22 srpna, 2023

Po několika letech proběhl ve Stašově v sobotu 12.8.2023 tradiční turnaj v malé kopané Stašovské bodlo. Letos ze účastnilo 6 týmů, ve dvou skupinách po třech týmech. V každé skupině zápasil každý s každým, proběhly vyřazovací boje a ve finále se utkaly týmy FC UMĚLKA vs. JEDEME DOMŮ s konečným výsledkem 2:1 pro FC UMĚLKA.

vítěz FC Umělka

Oblastní charita Polička akce a nabídka služeb

20 srpna, 2023

Oblastní charita Polička


—————————————————————————————————————————

Nová služba Most nabídne podporu při ztrátě blízkého člověka

V druhé polovině září otevírá Oblastní charita Polička novou službu Most. Most nabídne podporu, když náhle zemře někdo blízký, ale i v situaci, kdy je někdo tak nemocný, že očekáváme konec jeho života. Poradit se můžete přijít třeba i když si nejste jisti, jak mluvit s dětmi, které právě procházejí ztrátou. Odborníci nabídnou také metodickou podporu učitelům nebo vedoucím volnočasových aktivit, kteří pracují v kolektivu dětí s čerstvou zkušeností ztráty. „Někdy se člověku chce mluvit, jindy spíše mlčet. Spolu můžeme být, cokoliv prožít a hledat zdroje síly,“ uvádí vedoucí střediska, psycholog a terapeut Jakub Kozák. Most poskytuje krizovou intervenci, psychoterapii a provázení truchlením.

Přípravná fáze této služby proběhla za podpory Nadace EP Corporate Group. Od září je služba podpořena z programu OP Z+ skrze MAS Poličsko a za podpory jednotlivých dárců.
Služba je určena pro všechny, kteří ji budou chtít využít. Je bezplatná.

Jak se můžeme potkat?
Od druhé poloviny září nás můžete oslovit v kontaktních hodinách (pondělí 10:00 až 15:00, úterý 8:00 až 14:00 a ve čtvrtek 8:00 až 12:00) na telefonním čísle +420 739 207 035 nebo napsat na email: most@pol.hk.caritas.cz. Bude-li třeba, domluvíme osobní setkání v konzultovně Oblastní charity Polička.

Podrobné informace naleznete na webu policka.charita.cz v sekci Jak pomáháme.
https://policka.charita.cz/jak-pomahame/most/

Někdy se svět zdá vzhůru nohama. Jak a komu pomáhá Centrum duševního zdraví ve Svitavách?

Velká část z nás zažije v životě duševní nepohodu. Někteří bojují s vážnější duševní poruchou. Právě proto vzniká ve svitavském okrese pod Oblastní charitou Polička jediné Centrum duševního zdraví Svitavy. Centrum duševního zdraví sídlí ve Svitavách a je zcela novým typem služby. Bude kombinovat odborníky se zdravotní a sociální specializací. Sociální část již začala fungovat před rokem a rozvoj zdravotnické části je v plném proudu.

„Nejsem jen psychiatrická diagnóza. Jsem milovnice tetování, zpěvu a setkávání s přáteli,“ říká klientka Centra duševního zdraví

„Co mi dalo Centrum duševního zdraví? Pocit bezpečí a hlavně pocit, že na ty všechny mé trable a kotrmelce nejsem sama. Pocit jistoty, kterou jsem zoufale hledala. A pocit, že všechno zvládneme,“ sdílí své zkušenosti klientka L., která žije s depresemi a hraniční poruchou osobnosti. Neustálé výkyvy nálad, úzkosti a depresivní naladění zmírnila až antidepresiva. Na své cestě hledala po propuštění z nemocnice podpůrnou síť. „K péči psychologa a psychiatra dokonale zapadla podpora svitavského Centra duševního zdraví,“ dodává L.

Celý tým Centra duševního zdraví Svitavy se snaží, aby práce s jejich klienty byla komplexní – podporuje své klienty v jejich individuálních přáních, pomáhá jim se získáním práce, smysluplným trávením volného času, nebo hledáním stabilního bydlení. CDZ Svitavy také podporuje klienty při léčbě a na cestě k zotavení se z onemocnění. Podpora míří také k blízkým a rodinám klientů; těm se totiž často pozornosti nedostává. V této kombinaci je tak zcela novým typem zdravotně-sociální služby pro celé Svitavsko.Tým CDZ přivítá nové kolegy – psychiatr/psychiatrička, psycholog/psycholožka, psychiatrická sestra/bratr. Kontakt: Ludmila Mlejnková, tel. 730 572 345, ludmila.mlejnkova@pol.hk.caritas.cz Oblastní charita Polička

policka.charita.cz

POZVÁNKY NA AKCE

8. září 2023, 18:30 – O duševním zdraví z vlastní zkušenosti, Nový kostel v Litomyšli
Jak se žije lidem s duševním onemocněním v našem regionu? Mluvit o svých zkušenostech zde budou také naši peeři – lidé, kteří mají vlastní duševní onemocnění, a skrze práci peera se rozhodli podpořit ostatní. Taky se tam můžete potkat se sociálním pracovníkem a psychiatrickým bratrem Štěpánem Plecháčkem, který vede naše Centrum duševního zdraví ve Svitavách a sociální pracovnicí a vedoucí služby Otevřené dveře Janou Dobrovolnou, která spolupracuje s lidmi s duševními potížemi. 

Besedu pořádá Skautský institut v Litomyšli, Nový kostel Litomyšl, Česká křesťanská akademie, Oblastní charita Polička (konkrétně Centrum duševního zdraví ve Svitavách a Otevřené dveře) a spolek DušeProstor.

Místo konání: Nový kostel Litomyšl, Moravská 12229. září 2023, začátek ve 12:30, Dobročinný běh Jarmila Běhoděje a zábavné dopoledne pro děti s rodinným centrem MaTami

Chovatelský areál „Pod pivovarem“ v Poličce

Jarmil Běhoděj přiběhne s dobrým záměrem i letos, připraví tratě pro dospělé (8 km), kratší trať pro žáky (1 km) a nejkratší trať pro nejmenší děti (100 m). Přijďte si s námi užít zábavné sportovní odpoledne. Hry a aktivity v průběhu celého odpoledne pro děti připraví MaTami, rodinné centrum. Letošní Běhodějův běh představí také nově vznikající službu Most, která podporuje děti i rodiny při ztrátě blízkého člověka a na jejíž rozvoj putuje výtěžek z této akce.

HARMONOGRAM DOBROČINNÉHO BĚHU JARMILA BĚHODĚJE

  • 12:30 registrace, otevření areálu
  • 13:30 závod pro nejmenší – 100 m
  • 14:00 závod žáků – 1 km
  • 14:30 vyhlášení dětských kategorií
  • 15:00 start hlavního závodu – muži a ženy 8 km
  • 16:30 vyhlášení hlavního závodu

Registrace je nutná minimálně 15 minut před startem dané kategorie. Startovné je 50 Kč pro děti, 80 Kč pro dospělé a celé jej věnujete na podporu rodin s dětmi, které se musí vyrovnávat se ztrátou blízkého skrze službu Most. Drobné občerstvení je zajištěno. V průběhu odpoledne se také budete moci setkat s terapeutem a psychologem nově vznikající služby Most.

18. září 2023, 17:00 U kávy o pěstounství, beseda v rámci Týdne pro pěstounství Pardubického kraje

 Oblastní charita Polička, Vrchlického 10 (Charitní dům č. IV)

Vedoucí Šance pro rodinu a Centra náhradní rodinné péče, sociální pracovník a terapeut Pavel Šimon a sociální pracovnice Zuzana Mohelníková z Centra náhradní rodinné péče o pěstounské péči a náhradních rodinách

Komorní atmosféra nabídne bezpečný prostor pro otázky všech, které téma pěstounství zaujme nebo už uvažují o pěstounské péči. O svých radostech i úskalích náhradní rodinné péče povypráví nejen odborníci z poličské Charity, ale i rodiny, které se rozhodly pěstouny stát.

12. října 2023 od 18 hodin v Divadelním klubu v Poličce – DUŠEKVÍZOVÁNÍ vol. 4
Tři ročníky našim kvízovým nadšencům nestačily. Věrni heslu „náš zákazník, náš pán“, proto srdečně zveme na další pohodový večer s kvízem nejen o duševním zdraví. V letošním roce čekají soutěžící i fanoušky zajímavé otázky a informace z oblasti duševního zdraví a Českomoravské vrchoviny.

Prosíme o přihlášení týmu předem do 10. října:
lucie.dvorakova@pol.hk.caritas.cz nebo 730 169 191
Tým se skládá ideálně z 3 až 5 hráčů. Zápisné je 30 Kč na osobu.

Dušekvízování vol. 4 pro vás připravil tým služby Otevřené dveře, který podporuje lidi s duševními obtížemi. Dušekvízování je také součástí Týdnů pro duševní zdraví. Na celý program akcí, které se v nejrůznějších formách věnují duševním tématům, se můžete podívat na webu tdz.cz. 

Informace o akcích: https://policka.charita.cz/akce/

Dary Stašova 2.9.2023

14 srpna, 2023

Ukončení prázdnin 26.8.2023

14 srpna, 2023

Upozornění na odstávku elektřiny 30.8.2023

12 srpna, 2023

Pouťové posezení 12.8.2023

8 srpna, 2023

Poutní mše 13.srpna 2023

4 srpna, 2023

Naturálie pro rok 2023 Agronea a.s. Polička

1 srpna, 2023