PEČOVATELSKÁ SLUŽBA VE STAŠOVĚ

16 července, 2015 by AV Leave a reply »

Vážení občané, ráda bych Vás touto cestou upozornila na možnost využit pomoci pečovatelské služby Bystré, která nabízí ve Vaší obci své služby. Pečovatelská služba je nápomocna lidem, kteří kvůli svému zdravotnímu stavu nebo věku potřebují pomoc s každodenními potřebami. Jejím cílem je, aby člověk mohl zůstat  žít ve své domácnosti co nejdéle, aby nemusel odcházet do domova důchodců či jiného zařízení. Služba je poskytována v domácnosti občana či v Domě s pečovatelskou službou v Bystrém.

Pečovatelská služba poskytuje služby seniorům, lidem chronicky nemocným a zdravotně postiženým. Je určena také pro lidi, kteří se vrátili z nemocnice či z LDN a potřebují pomoc jen dočasně.

Pečovatelská služba Vám pomůže především v těchto oblastech:

– pomoc s osobní hygienou  a oblékáním

– vyřízení či pomoc s velkými nebo malými nákupy a pochůzkami

– provedení či pomoc při malém nebo velkém úklidu domácnosti (mytí oken, po malování)

– vyprání a vyžehlení prádla

– doprava k lékaři, na úřady, na nákupy

– doprovod k lékaři, na úřady

– dovoz oběda

– dohled nad dospělou osobou

Rozsah služby vychází z konkrétních potřeb občana.

Pečovatelká služba je realizována obecně prospěšnou společností DOMOV Bystré o.p.s. již od roku 1997. Služba je registrována v Registru poskytovatelů sociálních služeb.

V případě zájmu o pečovatelskou službu či více informací volejte 607 785 488.

Mgr. Marie Štouračová, vedoucí PS