Úspěšné žádosti na dotace na opravu drobných sakrálních staveb v katastru obce Stašov

27 května, 2016 by AV Leave a reply »

Starosta obce Stašov podal v měsíci březnu celkem tři žádosti o dotace na opravu drobných sakrálních staveb v katastru obce Stašov na SZIF. V minulých dnech schválil SZIF 2 ze 3 těchto žádostí.

První schválená žádost byla podána na opravu 4 vytipovaných křížků v katastru obce – křížek u hlavní silnice v dolní části obce, směrem na Hamry, křížek v polích nad kostelem, směrem na Jedlovou, křížek cestou na Baldu, a křížek u stavení rodiny Schafferů, v celkové částce 530 tis. Kč.

Druhá schválená dotace byla podána na opravu kapličky Panny Marie sněžné v horní části obce Stašov, směrem na Pomezí, v nákladové částce cca 190 tis.Kč.

Poslední neschválenou  dotací je dotace je na opravu pomníku obětem I. světové války vedle kostela Nanebevzetí Panny Marie ve Stašově v hodnotě 245 tis.Kč.

Úspěšná byla také žádost podaná Římskokatolickou církví na výměnu oken v místním kostele v hodnotě cca 537 tis.Kč.