Dětský den 28.5.2016

5 června, 2016 by AV Leave a reply »

V letošním roce jsme pojali oslavu dětského dne netradičně.

Sraz v deset dopoledne na hrázi rybníka Velký stašovský“ odstartoval hru pro rodiče s dětmi. Vybaveni svačinkou a s mapkou v ruce museli absolvovat trasu dlouhou cca 4 kilometry, v jejímž průběhu měli hledat 9 písmenek do tajenky a získat celkem pět razítek za plnění různých úkolů sportovních, přírodovědných nebo v obratnosti. Na děti čekali v lese i koně s možností se na nich projet a pohádkové bytosti v podobě vodníka a čarodějnice z perníkové chaloupky.20160528_105107

Zakončení hry pak proběhlo ve sportovním areálu, kde byl pro děti připraven oběd a dva skákací hrady.IMG_20160528_115224

I počasí nám letos přálo, přes nepříznivou předpověď svítilo celý den slunce, teprve až v podvečerních hodinách se nad Stašovem přehnala bouřka.

Všem, kteří se na přípravě a samotné organizaci dětského dne podíleli velmi děkujeme. FC Stašov v podání rodiny Peniasových, IHC Stašov s Tomášem Otavou, jeho paní a přáteli, paní Houdkové a Krušinové za perníkové hodování a panu Kovaříkovi za dopravu, paní Pletichové za projížďky na koních, Miladě Mauerové za nádhernou čarodějnici a Romanu Jaškovi za vodníka, Marice Bukáčkové a Anně Fidranské za pomoc s organizací a manželům Balcarovým a jejich pomocníkům za přípravu občerstvení. Firmě M-silnice a.s zastoupené panem Františkem Kalinou za připravené dárkové balíčky pro děti. Dík patří také starostovi a místostarostovi za přípravu trasy hry.

20160528_115813IMG_20160528_110548

Potěší pak, pokud dostanete emailem i například takovéto poděkování:

„Dobrý den, chceme touto cestou poděkovat organizátorům a všem, kdo se podílel na uspořádání dětského dne ve Stašově. Byl to super akční dětský den.

Bezva nápad vytáhnout děti a hlavně rodiče do přírody, dát dětem možnost ukázat nejen sportovní a kutilské dovednosti, ale i znalosti přírodovědné a dokonce jízda na koni (pro nás třeba poprvé) a k tomu ještě potkat krásné pohádkové postavy, co více si přát. J

Vím, že to stálo mnoho sil a úsilí, ale věřím, že se vyplatilo  a doufáme, že další takové povedené akce budou pokračovat.

Ještě jednou díky. Alena a Míša Filipovi“