Oprava památníku obětem 1.světové války

5 května, 2019 by AV Leave a reply »

Od dubna tohoto ruku probíhají opravy památníku obětem 1.světové války v blízkosti místního kostela.

Po několika letech neúspěšných žádostí o poskytnutí dotace se v loňském roce podařilo starostovi obce získat dotaci od Ministerstva obrany ČR. Celková výše dotace tvoří 303.000,-Kč což je 80% celkových nákladů, obec Stašov bude přispívat 76.000,-Kč

Pomník obětem 1. světové války se nachází v zastavěné části obce Stašov, vedle dominanty obce kostela Nanebevzetí Panny Marie.

Symbolický pomník znázorňuje pískovcové sousoší vojáka shlížejícího na ženu s dítětem, pod nímž je na mohutném šestihranném pylonu se třemi žulovými deskami vytesáno celkem 64 jmen občanů obce, kteří zahynuli v boji nebo v důsledku aktivní účasti během 1. světové války.

20190418_095323