Vybudování nové drenáže, výsadba stromů na fitness hřišti a výstavba přístupové cesty

17 června, 2021 by AV Leave a reply »

V dubnu a začátkem května byla vybudována nová drenáž na louce kolem venkovní posilovny. Bohužel stará drenáž, budovaná při rekonstrukci hráze rybníka, již nesloužila. Změna stavu povrchu i povrchových vod byla viditelná téměř okamžitě. Nejvíce asi na venkovní trampolíně, kde vnitřní prostor je nyní téměř bez vody.

V květnu byly vysázeny v okolí venkovní posilovny nové stromy a keře. Byly pořízeny v rámci tzv. náhradní výsadby- uhrazeny obyvateli obce, výměnou za povolení pokácení stromů, o které žádali.

Vysazeny byly dva kaštany a 4 ks sakur plus jeden okrasný záhon s keři. Záhon jako jediný byl hrazen z rozpočtu obce.

V další výsadbě by se mělo pokračovat po dokončení přístupové cesty, která se nyní buduje od parkoviště směrem k venkovní posilovně ve spolupráci s místním lomem.

IMG_20210613_172113