Napsali o nás – článek ve Svitavském deníku 21.2.2012

21 února, 2012 by AV Leave a reply »

„Do Stašova se vrátil po letech masopust“

Víkend byl ve svitavském okrese ve znamení masopustu. Maškary vyrazily na obchůzku v několika obcích.

V sobotu se uskutečnil masopustní průvod také ve Stašově u Poličky, a to po dlouholeté pauze. „Sešlo se hodně masek, které doprovázel harmonikář s bubeníkem a jezdci na koních jakoby na všechno to „hemžení“ dohlíželi. S průvodem šel také velký počet přihlížejících občanů. Pozitivní na všem bylo zapojení lidí všech věkových kategorií, od pětiletých dětí po důchodce,“ sdělila Anděla Němcová.

Odpoledne zakončily maškary občerstvením, hudbou a tancem. „Všem se tato aktivita líbila a už se těšíme na příští rok, abychom si „masopust (a kost drž)“ zopakovali. Byli bychom rádi, kdyby se také v naší obci masopustní průvod stal tradicí,“ dodala Anděla Němcová.

Masopustními veselicemi a hody začíná čtyřicetidenní půst před Velikonocemi.                   

Autor: Iveta Nádvorníková

Advertisement

Napsat komentář

You must be logged in to post a comment.