Povodně červen 2013 – pomoc dobrovolných hasičů ze Stašova v Zálezlicích a Kozárovicích

23 června, 2013 by AV Leave a reply »

O víkendu 7.-9.6. 2013, bezprostředně po letošních povodních vyrazil zástupce JSDH ve Stašově – velitel jednotky pan Martin Libischer spolu se svými kolegy Tomášem Váňou a Stanislavem Kubišem do zatopených Zálezlic  a Kozárovic s nezištnou pomocí obětem povodní při odklízení jejich následků. Tak jako mnoho jiných obcí aspoň touto formou obec Stašov pomohla. V historii obce se tak pravděpodovbně stalo poprvé.

Jejich jedinou odměnou se stal děkovný dopis starosty Zálezlic pana Jiřího Čížka, poděkování místních občanů a dobrý pocit z vykonané práce.  Náklady na jejich cestu a stravu byly hrazeny ze soukromých zdrojů starosty obce a nezatížily rozpočet obce.