Opravy místních komunikací ve Stašově

31 července, 2014 by AV Leave a reply »

I letos dochází k opravám místních komunikací, které hradí obec ze svého rozpočtu, dosud se náklady na opravy vyšplhaly na 195 tisíc korun.

V první polovině měsíce června došlo k opravě místní komunikace vedoucí od bývalého hostince u rybníka „Velký stašovský“ směrem k nově postavené nemovitosti čp.245. Silnice byla částečně poničena během výstavby nemovitosti čp.245 a její majitelé manželé Audyovi přispěli na její opravu částkou 30 tis. Kč.

Na konci měsíce července proběhla v pořadí druhá oprava místní komunikace od silnice k nemovitosti č.p.94 v blízkosti rybníka „Velký stašovský“. Zde byla pouze vyježděná cesta bez pevného povrchu.

Obě opravy prováděla firma Správa a údržba silnic pardubického kraje. Jak jste již určitě zaznamenali, Správa a údržba silnic letos v okolí Stašova čistí a prohlubuje odtoková koryta vedle silnic, patrné jsou i její zásahy uvnitř obce – vyfrézované některé pařezy stromů v bezprostředním sousedství hlavní silnice i nová výsprava děr v silnici.