Brigáda v hasičárně – příprava nového obchodu

21 dubna, 2014 by AV Leave a reply »

V sobotu 19. dubna se na požádání pana starosty sešlo pár místních řemeslníků, kteří bez nároku na odměnu pomohli s rekonstrukcí objektu bývalé „hasičárny“ a její přeměny na nový obchod se smíšeným zbožím, který by se měl v obci otevřít začátkem června.

Na dobrovolné akci se sešli místostarosta pan Penias Josef, dále pan Peňáz Vašek, Buřval Jiří, Přidalík Milan, Uher Jaroslav, Gregor Pavel a starosta Vendolský Leoš. Pan starosta tímto všem děkuje za jejich pomoc.

Proběhla výměna původních oken za plastová a zejména příprava rozvodů vody, kanalizace, a sociálního zázemí.

Rekonstrukce budou ještě pokračovat dokončením kanalizace objektu se septikem a rekonstrukcí elektrické sítě. Správce vodovodní sítě firma STAVHO přislíbila zdarma připojit objekt do vodovodní sítě.

Obec by měla získat na rekonstrukci objektu až 100 tis Kč z rozpočtu Pardubického kraje, celkem tedy se svou spoluúčastí 50% může pro letošní rok proinvestovat až 200 tis. Kč.