Nové solární pouliční osvětlení v obci

20 března, 2020 by AV Leave a reply »

Během měsíce února byly nainstalovány další solární lampy pouličního osvětlení. Celkem 5 kusů. 2 byly umístěny ve středu obce na komunikaci pod bytovými domy, jedna na místní komunikaci naproti bývalému hostinci a 2 poslední v horní části obce na místní komunikaci, která vede od zastávky „U tranformátoru“ směrem k salaším.IMG_20200320_183922

K lampám budou dokoupeny moduly, které zajistí úsporu solární energie pomocí spínání, které bude nastaveno stejně jako u stávajícího veřejného osvětlení. To znamená, že tyto solární lampy se budou rozsvěcet a vypínat stejně jako u stávajícího osvětlení na elektrickou energii.

Celkem tak v obci máme již 12 solárních lamp pouličního osvětlení.

V letošním roce jsou plánovaná další doplnění stávajícího osvětlení i na hlavní silnici vedoucí skrz vesnici i na místních komunikacích klasickým pouličním osvětlením na elektřinu.

IMG_20200321_174205 IMG_20200321_175530