Realizace opravy hřbitovní zdi a okolí kostela z dotace SZIF

30 října, 2011 by AV Leave a reply »

V příštím týdnu budou již finišovat práce na opravách hřbitovní zdi a okolí kostela, které započaly začátkem měsíce září 2011. Obec získala od Státního zemědělského a intervenčního fondu cca 2,2mil Kč a sama vkládá do projektu cca 800tis.Kč.

Realizace zahrnuje opravy hřbitovní zdi po celém obvodu hřbitova s výměnou kamenů spolu s novým zastřešením z betonových bloků. Postavení 4 nových pilířů z lícových cihel pro vstupní branky a bránu, opravu kovaných částí brány a branek, opravy portálů čelního schodiště spolu s výstavbou nových zdí schodiště a zastřešení pískovcovými bloky, a stavbu nových podpěrných zdí před kostelem.

Spolu s  tímto obecním projektem se připojili farníci zdejší církve a s příspěvkem obce ve výši 15tis. Kč na nákup potřebného materiálu realizovali výkopové práce  pro nové svody dešťové vody z okapového systému v hodnotě cca 30tis.Kč..