Nedostatek pitné vody -přepojení předposlední nemovitosti od tzv.“radiměřských“ studen na hlavní vodovodní řád

26 května, 2014 by AV Leave a reply »

V loňském roce se započalo s přepojováním domů napojených na tzv. „radiměřské“ studny na hlavní vodovodní řád, tak aby mohly tyto studny sloužit jako další zdroj pro obec, ne pouze pro těchto 6 nemovitostí. Předposlední z nich byla přepojena v květnu 2014 a do obce teče další menší zdroj vody vyšším tempem.

Už od roku 2012 se obec Stašov potýká s nedostatkem pitné vody. V letošním roce, kdy je sucho všeobecně v celé republice, tento problém znovu vyvstává.

V květnu došlo i k neočekávanému přepojení jedné nemovitosti k hlavnímu vodovodnímu řádu, protože majiteli vyschla vlastní studna.

Obec Stašov prostřednictví starosty jedná s Pardubickým Krajem o dotaci na nový vrt pro další zdroj vody pro obec. První zkušební vrt v částce cca 300 tis. Kč by měl vzniknout směrem k Baldě. Na základě výsledků tohoto zkušebního vrtu se pak rozhodne, zda vydatnost nového zdroje bude dostačující, či zda se bude hledat nová lokalita pro další zkušební vrt.